The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Şekeri 300 gr
The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Şekeri 300 gr

The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Şekeri 300 gr (377)

Marka : The Lifeco
Fiyat : ₺69,90(KDV Dahil)
₺69,90 'den başlayan taksitlerle

The Lifeco Hindistan Cevizi Şekeri 300 gr 

TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi Şekeri, düşük glisemik indeksi sayesinde beyaz şekere göre daha uzun süre tok tutma özelliğine sahip doğal bir şekerdir. Diğer şekerler gibi rafine edilmemiş olup, kimyasal işlemlerden geçirilerek rengi açılmamıştır. Yine işlemden geçmediği için içerisindeki amino asit, mineral ve vitaminler zarar görmeden korunmuştur. Doğal tatlandırıcı olan bu ürün, demir, kalsiyum, çinko gibi Hindistan cevizi meyvesinin içerdiği mineralleri muhafaza eder. Rafine şekere göre içeriğindeki fruktoz oranı daha azdır. İçeriğindeki kısa zincirli yağ asitleri sağlığa faydalıdır ve yüksek oranda antioksidan içerir. Organik olması sebebiyle kimyasal gübre veya tarım ilacı kalıntıları içermeyen sağlıklı bir şeker ürünüdür. 

Hindistan cevizi ağacından elde edilen hindistan cevizi şekeri, glisemik indeksi düşük olduğundan diğer şekerlere göre daha sağlıklı bir alternatiftir. Glisemik indeks değeri, hızlı emilen ve kan şekeri seviyesinin hızla artmasına neden olan besinlerde daha yüksektir.  Organik Hindistan cevizi şekerinin glisemik indeksinin düşük olmasının sebebi, içeriğindeki glikoz emilimini yavaşlatan inülin lifi sayesindedir. Yapılan araştırmalarda inülin lifinin bağırsak florası için olumlu etkilere sahip olmakla birlikte, şeker ve kalp rahatsızlığı ile kanser riskini azalttığı görülmektedir. 

TheLifeCo Hindistan cevizi şekeri toz kıvamdadır. Beyaz ve esmer şeker kullanılan her alanda Hindistan cevizi şekeri kullanılabilir. Özellikle reçel ve marmelat yapımında, içeceklerin tatlandırılmasında doğal bir şeker alternatifi olarak deneyebilirsiniz. TheLifeCo Organik Hindistan Cevizi şekeri kolay eriyebilen, yanması zor bir yapıya sahiptir. Bu ürün kimyasal işlemlerden geçirilerek rengi açılmadığı için kahverengidir ancak içerisine katıldığı gıdanın rengini kahverengiye döndürmez.